Wszystko o czym myślę
-LANECZKA-

aborcja justyna wydrzyńska

Tabletka aborcyjna w Polsce. Gdzie się zgłosić.

„Radzę kobietom, które chcą dokonać aborcji za pomocą pigułki, aby skontaktowały się z międzynarodowymi sieciami kobiecymi. Wtedy mogą otrzymać pigułkę z zagranicy. Na szczęście pigułki docierają do Polski, więc najczęściej kobiety mogą na nich polegać” – powiedziała Wydrzyńska. Tabletek wczesnoporonnych które zawierają mifepriston (RU-486) są dostępne w Europie, lecz niestety nie można ich kupić w żadnej z polskich aptek.

Przez wzgląd na bezpieczeństwo zdecydowanie lepiej jest, aby wysyłki tabletek poronnych były z za granicy. Pomimo to parę lat wstecz Wydrzyńska podjęła to ryzyko i wysłała leki wczesnoporonne kobiecie, która ogromnie potrzebowała aborcji farmakologicznej. Jednak aby chronić swoją tożsamość, nazywa tę kobietę Anią.

„Ania zadzwoniła do nas i rozmawiała z jedną z moich koleżanek. Kiedy usłyszałam o jej sytuacji, postanowiłam pomóc i wysłałam jej tabletki, które kupiłam na własny użytek” – opowiada.

Bardzo ciężka sytuacja Ani przypominała jej wówczas o jej własnym doświadczeniu „Ania miała już jedno dziecko z mężem, ale drugiego nie chciała, bo czuła się uciskana w swoim związku. Kilka lat temu byłam w podobnej sytuacji. Miałam już trójkę dzieci i tkwiłam w toksycznym małżeństwie. Kiedy znowu zaszłam w ciążę, zdałam sobie sprawę, że nie chcę już mieć czwartego dziecka z mężem, więc dokonałam aborcji” – powiedziała.

Pierwsza tego rodzaju rozprawa

Wysyłając tabletki poronne, Wydrzyńska napisała także swój adres na kopercie, zgodnie z wytycznymi. Mąż Anny, który jak wiemy z doniesień medialnych jest mocnym katolikiem, za wszelką cenę próbował odwieść swoją żonę od aborcji. W momencie gdy znalazł kopertę z lekami poronnymi, wezwał policję. Niedługo po tym władze przeszukały mieszkanie Wydrzyńskiej i w krótkim odstępie czasu znalazła się w sądzie, który oskarżył ją o pomoc i podżeganie do aborcji farmakologicznej.

Ten bezprecedensowy proces ruszył w styczniu 2023 roku. Ania i jej mąż prawdopodobnie zostali wezwani na świadków. 

W 2021 roku około 34 000 Polek zgłosiło się o pomoc do wszelkich organizacji kobiecych aby przerwać ciążę. Większość z nich była w stanie uzyskać tabletki aborcyjne spoza granic polski, mimo że aż ponad 1500 zostało zmuszonych do wyjazdu z kraju w celu poddania się chirurgicznej aborcji. Tego samego roku w szpitalach na terenie polski wykonano aż 107 aborcji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena Bardos
Marzena Bardos
2 miesięcy temu

Kiedyś lekarze wypisywali normalnie te leki, bez takich cyrków jak dziś

Małamonia
Małamonia
2 miesięcy temu

ostatnio jak zapytałam o to ginekologa to zaczął się na mnie drzeć, coś niesamowitego:)

Gosiak
Gosiak
2 miesięcy temu

Polceam zakupić na stronach polecanych na tym blogu. Ja sprawdzilam na sobie i działa super.

Marta U
Marta U
2 miesięcy temu

Nasze prawo nie jest prawem lecz nakazem

Sylwester
Sylwester
2 miesięcy temu

Popieram…..

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Jako lekarz powiem, że byliśmy straszeni utratą pracy przy wypisaniu misoprostolu

Sylwester
Sylwester
2 miesięcy temu

Szkoda że takie tabletki traktują jak terroryzm a pedofilia kwitnie. Posrany kraj

Moniczka
Moniczka
2 miesięcy temu

Skandal …

Najczęściej komentowane

Blog
Laneczka Blog

UWAGA! UWAGA! UWAGA! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Fałszywi sprzedawcy żerują na naszym nieszczęściu…… Oto lista stron Z KTÓRYCH NIE WOLNO ZAMAWIAĆ TABLETEK: www.aborcja-legalnie.pl www.tabletki-poronne.pl www.wolnekobiety.net www.poronnetabletki.pl poronne.org WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE. WYKONASZ PRZELEW I NIC

Czytaj więcej »
aborcja
Blog
Laneczka Blog

Zakaz aborcji zabija. Ciężarne

Śmierć Doroty. Kuzynka zabiera głos. „Zaufaliśmy lekarzom” Pani Dorota trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Zmarła w placówce w wyniku wstrząsu septycznego. – Chcemy,

Czytaj więcej »
8
0
Would love your thoughts, please comment.x