Wszystko o czym myślę
-LANECZKA-

aborcja farmakologiczna

Piętno Kobiet

Jeżeli aborcja farmakologiczna jest niezgodna z czyjąś wiarą bądź przekonaniami moralnymi, nie musi ona – kobieta – kompletnie poddawać się temu zabiegowi, ale tym samym nie musi narzucać w żaden sposób swojego zdania innym osobom. Dlaczego też i prawo miałoby narzucać moralność oraz podejmowanie decyzji innym osobom?

Decyzja jest w pełni osobista tylko wtedy,gdy ma związek z wyłącznymi prawami osoby podejmującej tę decyzję. Zaczynając od momentu którego to dotyczy do wyłącznych interesów i praw innych osób, decyzja przestaje być osobista stając się decyzją „przeniesioną”. Nikt nie może przenieść prawa, którego nie jest w posiadaniu. Tak samo, jak nikt nie może delegować na inną osobę prawa do życia. Kobieta powinna w pełni decydować o podejmowanych decyzjach oraz o swoim życiu; niestety aż do dziś dzień walczymy z piętnowaniem kobiet, które w pełni świadomie i w zgodzie z samą sobą decydują się na aborcję. Nie ma żadnego znaczenia, czy dotyczy to stanu psychicznego kobiety, zdrowotnego, czy fizycznego. Piętnowanie i wypowiadanie negatywnego zdania, wprawianie w poczucie winy, brak wsparcia ze strony najbliższych jest często bardzo  powszechne.

Każda z kobiet która podejmuje decyzję w zgodzie z własnym sumieniem po dziś mierzy się z innymi poglądami i szkalowaniem. Jak długo jeszcze to będzie trwać?

Te pytania chyba nigdy nie uzyskają jasnej odpowiedzi.

Temat aborcji od lat budzi ogrom kontrowersji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najczęściej komentowane

Blog
Laneczka Blog

UWAGA! UWAGA! UWAGA! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Fałszywi sprzedawcy żerują na naszym nieszczęściu…… Oto lista stron Z KTÓRYCH NIE WOLNO ZAMAWIAĆ TABLETEK: www.aborcja-legalnie.pl www.tabletki-poronne.pl www.wolnekobiety.net www.poronnetabletki.pl poronne.org WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE. WYKONASZ PRZELEW I NIC

Czytaj więcej »
aborcja
Blog
Laneczka Blog

Zakaz aborcji zabija. Ciężarne

Śmierć Doroty. Kuzynka zabiera głos. „Zaufaliśmy lekarzom” Pani Dorota trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Zmarła w placówce w wyniku wstrząsu septycznego. – Chcemy,

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x