Wszystko o czym myślę
-LANECZKA-

ciąża tabletki poronne

Pojęcia o aborcji

Jak mówić, pisać: embrion, zarodek, płód

Absolutnie nie używać: dziecko nienarodzone, dziecko poczęte

Dlaczego: Tylko osoba w ciąży i osoby przez nią uwzględnione mają prawo do nazywania tego konkretnego płodu dzieckiem, w zależności od swoich emocji i gotowości. Z naukowego punktu widzenia dziecko jest po urodzeniu, a przed porodem mamy do czynienia z embrionem, zarodkiem i płodem.

Jak mówić, pisać: ciąża

Absolutnie nie używać: stan błogosławiony

Dlaczego: Trzymajmy się faktów. Ciąża to proces fizjologiczny. Nikt nikogo nie błogosławi, to po prostu rozwijający się embrion który po około 40 tygodniach może samodzielnie funkcjonować poza organizmem osoby, która go urodzi.

Jak mówić, pisać: osoba w ciąży.

Absolutnie nie używać:matka

Dlaczego: Osoba w ciąży nie musi być matką. Może mieć już dzieci,

ale nie musi. Matką stanie się na pewno gdy ciąża, w której jest zakończy się porodem, a ona zatrzyma dziecko. Pamiętaj też, że nie każda osoba w ciąży to kobieta.

Jak mówić, pisać: współsprawca ciąży

Absolutnie nie używać: ojciec

Dlaczego: To samo dotyczy mężczyzny, z którym kobieta zaszła w ciążę. Ojcem będzie dopiero po urodzeniu się dziecka, nie przed. I podobnie jak wyżej, może wcale nie chcieć nim być.

Jak mówić, pisać: sprawca gwałtu, gwałciciel

Absolutnie nie używać:ojciec dziecka

Dlaczego: Gdy opisujesz ciążę powstałą w wyniku gwałtu, to nie pisz o ojcu dziecka. To bardzo niesprawiedliwe wobec osoby, która doświadczyła przemocy. Dotyczy to także sytuacji, gdy do przemocy

seksualnej doszło ze strony partnera, z którym osoba w ciąży ma już dzieci.

Jak mówić, pisać: kontynuować ciążę 

Absolutnie nie używać: zatrzymać dziecko

Dlaczego: Ciąża to proces. Osoba decydująca się na jej kontynuację, zdecydowała, że pozostanie w ciąży. O dziecku możemy mówić po porodzie.

Jak mówić, pisać: przeciwnicy i przeciwniczki aborcji

Absolutnie nie używać: obrońcy życia

Dlaczego: Przeciwnikom i przeciwniczkom aborcji chodzi o to, żeby aborcja była postrzegana jako coś złego, a osoby, które mają doświadczenie aborcji myślały o sobie źle i wstydziły się swoich decyzji. Mówienie o tych osobach przez pryzmat wartości życia legitymizuje ich działania i sugeruje, że są one pozytywne.

Jak mówić, pisać: bezpieczna aborcja/legalna aborcja/aborcja

Absolutnie nie używać:nielegalna aborcja

Dlaczego: To mit, że nielegalna aborcja zawsze jest niebezpieczna.

Od kiedy istnieje aborcja farmakologiczna i dostęp do internetu, możliwość skorzystania z bezpiecznej aborcji jest o wiele większa. Leki do aborcji medycznej wpisane są na listę podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia.

15 odpowiedzi

  1. No pewnie, lepiej jest przeprowadzic aborcje nielegalnie ktora w efekcie jak sie zrobi ja prawidlowo przynosi pozadany efekt!

  2. Przeciwnikom i przeciwniczkom aborcji chodzi o to, żeby aborcja była postrzegana jako coś złego – powaznie??? Niech sie stukna w glowe! Bardzo dobrze ze swiadomosc kobiet wzrasta!!!

  3. Matka to bardzo duze slowo, a juz na pewno dlakobiety ktora nia swiadomie zostac nie chce i ma do tego prawo, oczywiscie nie w tym kraju, ale w swojej glowie – ma! I i tak zrob i wszystk kazda z nas aby zyc w zgodzie sama ze soba, bez wzgledu na to co inni beda do okola mowili, bo nikt za nas zycia nie przezyje, aninie wezmie za nas odpowiedzialnosci.

  4. Dlaczego aborcja kojarzy sie z czyms zlym? To nie tylko wybor kobiet, ale i decyzja podjeta z jakis powodow, powodow ktore nie pozwalaja na to aby urodzic. To powinno byc normalne nierazace slowo jak kazde inne w naszym slowniku.

  5. A ja bym chciała aby była legalna aborcja 🙂 chciałabym aby każda z kobiet mogła decydować o tym jak potoczy się jej życie, aby nie było tej presji…

  6. Hahahahha!!! Cudowny wpis 😉 Ten wyzej , ale artykul rowniez niczego sobie. Lubie tu zagladac 🙂 Zawsze cos w punkt.

  7. Obrońcy życia? Seriooo??? A kto potem da dziecku jeść? Kto je utrzyma? Kto odbierze z przedszkola lub szkoły jak matka będzie musiała pracować do nocy żeby właśnie zapewnić mu wikt??? Przeciwnicy aborcji powinni stuknąć się w czoło!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najczęściej komentowane

Blog
Laneczka Blog

UWAGA! UWAGA! UWAGA! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Fałszywi sprzedawcy żerują na naszym nieszczęściu…… Oto lista stron Z KTÓRYCH NIE WOLNO ZAMAWIAĆ TABLETEK: www.poronne.org www.tabletki-poronne.pl www.wolnekobiety.net www.poronnetabletki.pl www.bezpiecznewyjscie.eu poronne.org WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE. WYKONASZ PRZELEW I

Czytaj więcej »
aborcja
Blog
Laneczka Blog

Zakaz aborcji zabija. Ciężarne

Śmierć Doroty. Kuzynka zabiera głos. „Zaufaliśmy lekarzom” Pani Dorota trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Zmarła w placówce w wyniku wstrząsu septycznego. – Chcemy,

Czytaj więcej »