Wszystko o czym myślę
-LANECZKA-

aborcja

Zakaz aborcji zabija. Ciężarne

Śmierć Doroty. Kuzynka zabiera głos. „Zaufaliśmy lekarzom”

Pani Dorota trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Zmarła w placówce w wyniku wstrząsu septycznego. – Chcemy, tak po ludzku dowiedzieć się, co się stało w szpitalu? – podkreśla kuzynka 33-latki.

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu z powodu wstrząsu septycznego 24 maja zmarła 33-letnia Dorota z Bochni, która była w piątym miesiącu ciąży. Z dokumentacji medycznej wynika, że kilka godzin wcześniej, o godz. 5.20, USG wykazało obumarcie płodu.

Kobieta trafiła do szpitala w Nowym Targu 21 maja. Poczuła, że odeszły jej wody. Została przyjęta do placówki.

– Lekarze zapewniali nas, że są szanse na dotrzymanie ciąży i nie ma żadnego zagrożenia. Dorota usłyszała od lekarzy, że do rozwiązania ma ostry reżim łóżkowy, co oznaczało, że ma tylko leżeć. Zaufaliśmy lekarzom, bo przecież Dorota była szpitalu, pod fachową opieką -podkreśla kuzynka zmarłej w rozmowie z „Faktem”.

Wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci 33-latki był wstrząs septyczny i niewydolność wielonarządowa.

– Dla nas to był szok, z którego nie możemy się pozbierać. Rodzina jest w rozpaczy. Od razu skojarzyła nam się historia Izabeli z Pszczyny – wskazała pani Ilona.

Kobieta podkreśla, że bliscy pani Doroty chcą poznać personalia lekarzy, którzy pełnili wówczas dyżur i zbagatelizowali sytuację. – Tak po ludzku, chcemy usłyszeć prawdę – wskazuje.

– Wydawało się, że po śmierci pani Izabeli lekarzom powinny otworzyć się oczy, że powinni zdawać sobie sprawę z tego, jakie są zagrożenia dla pacjentek w podobnej sytuacji i jakimi możliwościami – nawet w świetle obowiązujących przepisów aborcyjnych – dysponują. Przecież nawet Ministerstwo Zdrowia wydało na ten temat 'okólnik’ – podkreśliła Budzowska.

Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
weronika
weronika
4 miesięcy temu

Nie moge czytac jakich wpisow bo az mi to mrozi krew w zylach 🙁

jolka23
jolka23
4 miesięcy temu

Co chwile zdarzaja sie takie sytuacje o ktorych sie glosno nie mowi. Lekarze mineli sie juz dawno ze swoim powolaniem…

dora
dora
4 miesięcy temu

W jakim my kraju zacofanym zyjemy ze takie sytuacje maja miejsce? :/

entliczek
entliczek
4 miesięcy temu

Co sie dzieje z tymi ludzmi???

Nadia
Nadia
5 miesięcy temu

Istny koszmar! Az sie wierzyc nie chce ze w dobie XXI wieku takie rzeczy nadal sie dzieja w szpitalu i wszyscy umywaja rece :/ Ludzie co jest z Wami??? Obudzcie sie wreszcie z tego magicznego pelnego brutalnosci snu!!!

karola
karola
5 miesięcy temu

33 letnia kobieta, obumarcie plodu… i nikt nic z tym nie zrobil bo kluzula sumienia!!!!! Niech sobie wsadza to sumienie gleboko w kieszen skoro maja teraz zycie naq sumieniu.

beata.grabowska
beata.grabowska
5 miesięcy temu

Bożeee, to jest niewiarygodne! Kobieta w 5 miesiacu ciazy :/

justyna
justyna
5 miesięcy temu

:(:(:(:(

gabi84
gabi84
5 miesięcy temu

Dopoki rzadzi PiS to tak wlasnie sie to wszystko bedzie konczyc.

hela
hela
5 miesięcy temu

Nie moge czytac tych wpisow, az serce peka :/ wspolczuje z calego serca takiej tragedii.

Najczęściej komentowane

Blog
Laneczka Blog

UWAGA! UWAGA! UWAGA! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Fałszywi sprzedawcy żerują na naszym nieszczęściu…… Oto lista stron Z KTÓRYCH NIE WOLNO ZAMAWIAĆ TABLETEK: www.poronne.org www.tabletki-poronne.pl www.wolnekobiety.net www.poronnetabletki.pl poronne.org WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE. WYKONASZ PRZELEW I NIC

Czytaj więcej »
aborcja
Blog
Laneczka Blog

Zakaz aborcji zabija. Ciężarne

Śmierć Doroty. Kuzynka zabiera głos. „Zaufaliśmy lekarzom” Pani Dorota trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Zmarła w placówce w wyniku wstrząsu septycznego. – Chcemy,

Czytaj więcej »
38
0
Would love your thoughts, please comment.x